37 Międzynarodowe Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz "Twój Dom 2010"

Wielki sukces HALI POD DĘBOWCEM 

Prawie 6 tysięcy gości, budowlańców i inwestorów z całego regionu oraz z zagranicy, odwiedziło przez ostatni weekend Międzynarodowe Targi Budownictwa Twój Dom 2010 w Bielsku-Białej. Wydarzenie to budziło zrozumiałe zainteresowanie, było bowiem jednocześnie inauguracją działalności targów w nowej, międzynarodowej formule, a jednocześnie pierwszą imprezą w oddanej właśnie do użytku nowej Hali Wystawienniczo-Sportowej.

W targach uczestniczyło prawie 200 firm krajowych i zagranicznych z bardzo różnorodną ofertą budowlaną. Imprezę uświetniła swoją obecnością pani Europoseł Małgorzata Handzlik; z racji patronatu na uroczystość otwarcia przybyli Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Olgierd Dziekoński, Z-ca Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego Paweł Ziemski, Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult, Radca Handlowy Ambasady czeskiej Karel Kisilka. Byli też obecni przedstawiciele izb gospodarczych z Czech, Austrii i Słowacji.

Dzięki przeniesieniu do nowoczesnej hali, impreza targowa zyskała zupełnie nowy wymiar i rangę. Targi skondensowane w jednym budynku, o przestrzeni ponad 5 000 m2, z wieloma nowocześnie zaprojektowanymi stoiskami, przedstawiały się imponująco. Ponadto kampania promocyjna przeprowadzona w regionach przygranicznych Czech i Słowacji przyniosła efekty w postaci znaczącej obecności gości z tych krajów zainteresowanych współpracą na rynku polskim. 

Targi odwiedzili też przedsiębiorcy z Austrii, zaproszeni przez Austriacką Izbę Gospodarczą, uczestniczącą w tej imprezie.

Można stwierdzić, że hala zdała egzamin ze swej funkcji wystawienniczej na piątkę z plusem. Wystawcy chwalili przestronność, estetykę i funkcjonalne zaprojektowanie obiektu, dające możliwość dojazdu i rozładunku ciężkich nieraz eksponatów targowych bezpośrednio na stoiska, natomiast goście targowi byli wyjątkowo zadowoleni z dogodnej lokalizacji wystawy oraz rozległych parkingów.

Bardzo wysoko oceniona została też infrastruktura techniczna hali - sale konferencyjne, organizacja restauracji, zaplecza magazynowe, nagłośnienie.

Następna edycja targów budownictwa w tym obiekcie odbędzie się w dniach 25 - 27 września i będzie połączona z 14 edycją targów Techniki Grzewczej i Instalacji. Organizator imprezy BPiW Astra zapowiada dalsze działania w kierunku zwiększenia międzynarodowego charakteru spotkań targowych w Bielsku-Białej.

 
Patronaty branżowe:
 
 
Patronaty medialne: