43 Międzynarodowe Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz

Podsumowanie 

43 Międzynarodowych Targów Budownictwa 
"Twój Dom 2013" w Bielsku - Białej

Ponad 6 tysięcy zwiedzających, niemal 200 wystawców, interesujące prelekcje, pokazy oraz konkursy dla uczestników - to bilans 43 Międzynarodowych Targów Budownictwa TWÓJ DOM, które zakończyły się 21 kwietnia w Bielsku-Białej. Bilans bardzo korzystny w ocenie zarówno organizatorów , jak i wystawców.

 Targi  te były przede wszystkim szerokim i różnorodnym przeglądem ofert budowlanych  zarówno dla inwestorów, firm wykonawczych, jak i  specjalistów z branży budowlanej. Wystawcy oferowali produkt niemal kompleksowy, od projektowania, prac gruntowych, poprzez elementy konstrukcyjne ścian, elewacje,  systemy grzewcze, otoczenie przydomowe, aż po aranżację i wyposażenie wnętrz. Przy obecnym rozwoju technologicznym nie zawsze łatwo dotrzeć do nowinek. Na imprezie typu targi, są one dostępne na wyciągniecie ręki.Targi TWÓJ DOM 2013 okazały się również świetnym miejscem dla tych, którzy z niepokojem obserwują rosnące rachunki za ogrzewanie domu lub firmy, jak również dla tych, którzy planują budowę domu, koniecznie niskoenergetycznego. 

Hasłem tegorocznych targów był  bowiem Budynek energooszczędny. Wielu wystawców skupiło się na tym, by zaprezentować nowatorskie rozwiązania z użyciem najnowocześniejszych materiałów - ich zadaniem jest sprawić, aby  budynek był w jak najwyższym stopniu samowystarczalny energetycznie, a przy tym ciepły i bezpieczny.

Od dawna wiadomo, że zachęty finansowe są najbardziej skuteczne. Dlatego na Targach wiele mówiono o możliwościach dofinansowania energooszczędnych domów w ramach projektu realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Dotacje dla inwestorów, budujących domy niskoenergetyczne, mogą sięgnąć nawet 40 tys. zł.,W budownictwie postęp w rozwoju technologii i materiałów jest ogromny. W Hali pod Dębowcem, gdzie odbywały się 43 Międzynarodowe Targi Budownictwa TWÓJ DOM 2013, nasycenie nowinkami  było również ogromne. Bezpośredni kontakt z producentem dawał możliwość uzyskania wielu niedostępnych na co dzień informacji, a także specjalnych rabatów targowych.43 Międzynarodowe Targi Budownictwa TWÓJ DOM 2013 to niewątpliwie było dobre miejsce na edukację i promowanie nowości budowlanych, tak by Polska nie pozostawała w tyle za krajami, w których zaawansowane technologie oraz innowacje budowlane stosuje się na porządku dziennym.Nowe produkty, innowacyjne rozwiązania szczególnie te służące do budowy domów niskoenergetycznych zostały nagrodzone Złotymi Filarami Budownictwa oraz  Pucharem Prezydenta Miasta Bielska - Białej w Konkursie Targowym.Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia następnej, jesiennej edycji targów, która odbędzie się w dniach 27 - 29 września br. również w Hali pod Dębowcem.

 

Patronaty honorowe:

Główny Urząd
Nadzoru Budowlanego

 

Marszałek Województwa Śląskiego

 Prezydent Miasta Bielsko-Biała

 


Patronaty branżowe:


Patronaty medialne: