Opis prelekcji

                                          fwd-fwd-re-16-targi-technik-grzewczych-i-instalacji-instal-system-2014-bielsko-biaa-26-28-wrzenia1410769370

 

 

Zasady palenia w kominku

Rozpalanie w kominku nie zawsze idzie jak z płatka. Często popełniamy podstawowe błędy, które skutkują mocnym dymieniem i wygaszaniem długo pielęgnowanego ognia. Jak ich uniknąć? Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią jakość opału. Decydując się na zakup niedawno ściętego drewna np. w nadleśnictwie czy tartaku trzeba będzie zadbać o jego odpowiednie wysezonowanie. Na rynku pojawiły się też wyspecjalizowane firmy, które oferują suche drewno kominkowe. Aby szybko i skutecznie napalić w kominku warto przygotować sobie odpowiednią rozpałkę. Powinno to być dobrze wysuszone, drobno połupane drewno np. sosnowe. Podczas palenia w kominku bardzo istotne jest odpowiednie dozowanie powietrza, niezbędnego do spalania. Jego zbyt mała ilość utrudnia uzyskanie optymalnej temperatury w palenisku, przyczynia się także do nadmiernego dymienia i wytwarzania sadzy. Zbyt dużo powietrza może z kolei powodować straty ciepła.

Mamy nadzieję ze ten wykład przyniesie Państwu wiedzę która pozwoli na bezproblemowe rozpalanie w kominku oraz na lepsze wykorzystanie uzyskanego ciepła z palącego się drewna.Piec kaflowy czy kominek?

Stojąc przed wyborem musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań....Zastanówcie się, jakie są Państwa potrzeby. Czy potrzebujecie kominka jako głównego źródła ciepła? Czy też chcecie po prostu cieszyć się wizją ognia i spędzać przy nim swój wolny czas? Kominki są bardzo popularne i proste w obsłudze. Jeżeli chcemy szybko uzyskać ciepło w naszym domu to kominek jest najlepszym rozwiązaniem. Piec akumulacyjny kaflowy lub tynkowany jest bardziej skomplikowanym urządzeniem i działa inaczej niż kominek. Palenie w piecu akumulacyjnym polega na paleniu cyklami, drewno wkładamy raz na 12h. Piec jest jak akumulator, który ładuje się podczas spalania drewna, a po całkowitym spaleniu drewna długi czas oddaje zdrowe i przyjemne ciepło. Austriacki instytut udowodnił, że promieniowanie ciepła prze piec akumulacyjny kaflowy lub tynkowany jest porównywalne do promieniowania słonecznego.

Na tym wykładzie przedstawimy Państwu mocne i słabe strony kominków i pieców kaflowych aby wybór spełnił wasze oczekiwania.

 

Jak poprawnie zainstalować kominek lub piec?

Aby w pełni być zadowolonym z kominka lub pieca musimy się do tego przygotować. Kominek lub piec jest uzupełnieniem wystroju naszego domu i dlatego ważne jest aby dobrze zaprojektować kominek. Najlepiej doradzić się Firmy, która ma doświadczenie w różnych systemach grzewczych ponieważ, warunkiem prawidłowego i długoletniego funkcjonowania wkładów kominkowych oraz bezpieczeństwa, jest bardzo dokładna i wykonana według ścisłych zasad instalacja urządzenia. Firma nie tylko zainstaluje poprawnie kominek, ale także doradzi jaki wkład wybrać, przygotuje projekt aby kominek stał się stałym elementem wystroju domu.

Musimy pamiętać ze każdy rodzaj wkładu wymaga innego przygotowania dlatego chcemy Państwu przybliżyć trochę tą tematykę aby wybór i montaż stał się prostszy.

 

Rodzaje systemów grzewczych i rodzaje palenisk

W ostatnich latach nastąpił mocny rozwój branży kominkowej. Pierwsze kominki, które były instalowane to kominki otwarte. Pod koniec lat 80 pojawiły się pierwsze wkłady kominkowe, które były zabudowane a ciepłe powietrze rozprowadzano za pomocą rur po całym domu. System ten jest popularny w naszym kraju do dzisiaj, ale wraz z postępem rozwinęły się inne systemy grzewcze. Coraz bardziej są popularne systemy wodne, kominki akumulacyjne oraz piece akumulacyjne. Rosnąca wiedza na temat spalaniu drewna, sprawia że producenci wkładów kominkowych prześcigają się w produkcji wkładów bezrusztowych ( tzw. spalanie bezrusztowe).

Dzięki tej wiedzy będziecie mogli wybrać wkład lub kominek który spełni Wasze oczekiwania i pozwoli na czerpanie przyjemności z ciepła jakie daje kominek.

 godkowie11409735967
 
Godkowie
43-520 Chybie
ul. Dworcowa 3
tel./fax: +48 33 858 89 48
e-mail: info@godkowie.pl

web: www.godkowie.pl