Podsumowanie

Sukces targów- rekordowa liczba zwiedzających, nowoczesne techniki budowlane, kontakty międzynarodowe.

 
Targi  systematycznie uatrakcyjniają i powiększają swoja ofertę, zyskując prestiż i znaczenie.
W tym roku:
ponad 200 wystawców, innowacje i najnowsze techniki budowania, rekordowa liczba zwiedzających - 7 100 osób,
w tym goście z Czech, Słowacji i Austrii, kontrakty podpisywane na stoiskach, liczne konferencje i  prezentacje  -
tak można w skrócie podsumować zakończone w niedzielę

49 Międzynarodowe Targi Budownictwa TWÓJ DOM 2016 w Bielsku-Białej.
Po raz kolejny targi stały się ważnym spotkaniem dla branży, atrakcyjnym zarówno dla  profesjonalistów, jak i  inwestorów, osób planujących budowę, remont bądź modernizację budynku. Była to doskonała okazja do bezpośrednich spotkań i rozmów, wymiany doświadczeń, poznania nowych technologii i kierunków rozwoju branży. Na stoiskach targowych profesjonaliści -  ludzie z wiedzą, kompetencjami udzielali fachowych porad i konsultacji, można było znaleźć cenne informacje i inspiracje niedostępne gdzieindziej.
Oblegano stoiska  prezentujące innowacyjne materiały i urządzenia, dzięki którym można wybudować ciepły dom, a jednocześnie obniżyć koszty jego użytkowania. Zawsze pełne zwiedzających były stoiska firm z urządzeniami i instalacjami zapewniającymi komfort cieplny pomieszczeń. Wszyscy zainteresowani mogli poznać najnowsze rozwiązania techniczne, a także  uzyskać porady fachowców i praktyków.
Uwagę gości przyciągały też  piękne ekspozycje z nowoczesną aranżacją i wyposażeniem wnętrz w ramach Strefy Dobrych Wnętrz.
Wielu profesjonalistów, którzy odwiedzili targi, skorzystało z możliwości pozyskania wiedzy i rozmowy z przedstawicielami ośrodków naukowych i firm, w ramach konferencji i  prezentacji na Wyspie Nowości.  Wykłady prowadzone  m.in. przez europejskiej sławy twórcę i propagatora tej idei p.Guntera Schlagowskiego wzbudziły powszechne uznanie.
Targi spełniły oczekiwania zarówno zwiedzających, jak i wystawców – wielu z nich zadeklarowało swój udział w kolejnej, 50 -tej jubileuszowej edycji targów.
 
Opinie wystawców świadczą o potencjale, jaki mają spotkania targowe.

 „Nasza firma po raz pierwszy uczestniczy w targach. Po trzech dniach obecności mamy bardzo dobre odczucia. Odwiedziło nas wielu klientów, m.inn. z Austrii, Danii i Holandii -  zainteresowanych naszą ofertą. Mam nadzieję, że nawiązane tu kontakty przełożą się na wymierne korzyści” – Adam Gębuś, manager firmy STAMP, Żilina, Słowacja
 
 "Na targach bielskich jesteśmy po raz pierwszy, prezentowaliśmy innowacyjne produkty z wykorzystaniem lin nierdzewnych do wnętrz, terenów zielonych i elewacji. Dzięki udziałowi w tym wydarzeniu mieliśmy okazję dotarcia do bardzo wielu klientów - bezpośrednia forma kontaktu daje możliwość przekonania o walorach naszych produktów, budowania marki, a w konsekwencji  wzrostu sprzedaży.. Targi te są bardzo popularne w regionie, podczas pobytu na targach przeprowadziliśmy wiele konkretnych i owocnych rozmów" – Karol Nasiłowski, firma Lindplast Warszawa
 
 „Podczas pobytu na targach przeprowadziliśmy sporo konkretnych i owocnych rozmów. Najbardziej udany był drugi oraz trzeci dzień. Wówczas nasze stoisko odwiedziło wielu zainteresowanych prezentowaną ofertą odbiorców.” Jakub Hlawiczka, ALUMISTR SE
 
Tegoroczne spotkanie ułatwiło wszystkim uczestnikom dostęp do zaawansowanych technologii i do wyspecjalizowanych firm z branży. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję targów jesienią 2016 roku.
Będzie to jubileuszowa 50 edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa w Bielsku- Białej,
na którą  już teraz serdecznie wszystkich zapraszamy.