Wystawa ZERO-WASTE

 ŚWIAT W NASZYCH RĘKACH

Wystawa edukacyjna ZERO WASTE- ŻYCIE BEZ ŚMIECI W PRAKTYCE

Wystawa praktycznych rozwiązań, czyli jak w życiu codziennym ograniczyć śmieci do minimum, zostanie zaprezentowana na drewnianej konstrukcji złożonej z drewnianych skrzyń. Prezentowane będą na niej konkretne przedmioty pomagające ograniczyć ilość śmieci produkowanych przez gospodarstwa domowe (wielorazowe kubki, ekologiczne alternatywy opakowań na żywność, ekologiczne myjki i kosmetyki, wielorazowe środki higieniczne, bambusowe szczoteczki do zębów itp). Wszystkie rozwiązania w jednym miejscu. Ekspertka będzie opowiadała o zastosowaniu i właściwościach poszczególnych przedmiotów. Częścią wystawy jest również BIBLIOTECZKA, w której znajdują się wszystkie aktualnie dostępne na polskim rynku publikacje o tematyce Zero Waste i ekologicznym stylu życia. Z biblioteczki można korzystać na miejscu podczas trwania wydarzenia.

Na stoisku dostępne będą WOSKOWIJKI

Woskowijki to w pełni naturalne i ekologiczne, opakowania do żywności. Są wielorazowego użytku i biodegradowalne oraz posiadają właściwości antybakteryjne, które skutkują dłuższą świeżością przechowywanego jedzenia. Woskowijki zastępują folię spożywczą, aluminiową lub jednorazowe pojemniki plastikowe.

Wykonywane są z bawełny, wosku pszczelego i żywicy. Pod wpływem ciepła wosk i żywica wtapiane są w bawełnę, a po wyschnięciu stają się trwałym, estetycznym i ekologicznym opakowaniem.

Idealnie nadają się do pakowania i transportowania kanapek, przechowywania chleba, warzyw, owoców, serów, przekąsek, produktów spożywczych, które chcemy schować do lodówki.

DOLINA BAWOLE SERCE(kopuły geosferyczne i inna kosmiczna architektura ogrodowa)

Dolina jest gospodarstwem eduakcyjnym opartym na ekologicznej uprawie warzyw (głównie pomidorów) z zastosowaniem permakultury.

Na stoisku zaprezentowane zostaną kopuły geosferyczne i ich zastosowanie w każdym ogrodzie.

Kopuła pełni role cieplarni ogrodowej, ale może pełnić funkcję wiaty, altany, lub zadaszenia. Jej niebanalny wygląd stanowi niezwykłą (kosmiczną) ozdobę każdego ogrodu, czy działki. Zbudowana jest z elementów trójkątnych lub plastrów miodu, jest konstrukcją bardzo stabilną, trwałą i odporna na zjawiska atmosferyczne.

Stoisko będzie podzielone na dwie części: część Świat w Naszych Rękach i część Dolina Bawole Serce.