XI Bielskie Targi Edukacyjne

Podsumowanie

XI Targów Edukacyjnych w Bielsku - Białej

pod honorowym patronatem 
Prezydenta Miasta Bielska - Białej

 

Zakończone 30 stycznia 11 Bielskie Targi Edukacyjne wykazały, jak ważny jest dla młodzieży taki przegląd ofert szkół różnego szczebla w jednym miejscu. Tutaj dla każdego uczelnie i szkoły znalazły czas, aby dokładnie przedstawić każdemu zainteresowanemu swoje możliwości i propozycje edukacyjne.

Na targach prezentowały się uczelnie z różnych ośrodków akademickich  m. in. ze Śląska , Krakowa, Częstochowy, Opola, Wrocławia, a przede wszystkim z Bielska - Białej. Szkoły średnie i ponad gimnazjalne były prezentowane głównie z Bielska - Białej oraz najbliższego regionu.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się seminaria Wojewódzkiego Urzędu Pracy, gdzie prelegenci z filii w Bielsku - Białej omawiali, jak bezpiecznie poszukiwać pracy za granicą, oraz  jak wybrać zawód i zaplanować karierę zawodową.
Tradycyjnie występy oraz prezentacje uczelni i szkół na scenie targowej były super atrakcją targową, nagradzane dużymi owacjami. Młodzi ludzie mogli zapoznać się, co oprócz dużej dawki wiedzy serwowanej na co dzień w uczelni lub szkole, w jaki sposób mogą zagospodarować czas tzw. poza lekcyjny, jak rozwijać swoje pasje i zainteresowania.
 

Rekordową frekwencją cieszył się konkurs dla zwiedzających, gdzie można było wygrać tablet, bilety do teatru i kina, kursy językowe oraz karnety na lodowisko.

Organizator 11 Bielskich Targów Edukacyjnych - Biuro Promocji i Wystaw ASTRA uważa, że impreza ta była ciekawa i bardzo udana. Dziękujemy wszystkim uczelniom i szkołom za udział w tej imprezie. Dziękujemy dyrekcjom szkół oraz nauczycielom i wychowawcom, którzy włożyli tyle trudu i czasu, aby zorganizować grupowe wyjścia na targi.

 Zapraszamy na następną edycję targów w roku 2014.

Honorowy Patronat:

Prezydent Miasta Bielsko-Biała

 

 

Patronaty medialne: